13 Aralık 2010 Pazartesi

Diş Buğdayı

Kızım doğduğundan beri 3 ev değiştirdik. Bu ev değişiklikleri nedeniyle de bir türlü niyet ettiğim duayı yapamamıştım. Elma şekerinin dişleri de çıkınca hehhh dedim işte buda bahane, hazır evde yerleşti sayılır ee havalarda süper güzel gidiyor yapayım diş buğdayı ve duayı bir arada dedim. Dedim dedim ama ben dedikten sonra kış kıyamet bastırdı. Eee planlar programlar yapılmış insanlara da haber verilmiş oldu, bir daha ertelersem doğum gününe kalır bu iş diyerekten başladık 4 koldan hazırlığa. Yaptık, geldik bir araya, dualar ettik, yemekler yedik, sohbetler ettik. Çok çocuklu olmaya ise bir süre tövbe ettim :) Sonrası kısmet bakalım.

Annem ve eşimin annesi sağolsunlar yardım ettiler yemekler konusunda. Canım anneanneminde ağzına sağlık, duamızı kendisi yaptı. Biricik kardeşimde geldi yardıma.

Mönüde peynirli mayalı açma poğaça, patates hamurlu kıymalı poğaça, yaprak sarma, elmalı kurabiye, cupcake ve benim yaptığım truff, kısır ve diş buğdayımız ile gelenlere hediye edeceğimiz diş kurabiyelerimiz vardı.

Günün sonunda hasta oldum ama neden nasıl bilmiyorum gelenler arasında hasta olanda yoktu, sanırım yorgunluktan çıktı ortaya hastalık. Son durum konan teşhis ortalıkta dolanan grip ve yanına bonus gelen faranjit. Ve ilaç milaç hak getire, bitki çaylarına marş marş.

Günün sonunda gelen haberle İroş'unda ilk dişinin çıktığını öğrendik. Abisini solladı minişko.

Günün fotoğraflarını henüz yüklemedim hazırlıklar sırasında telefon ile çektiğim kareleri ekliyorum şimdilik.

Hazırlıkları yaparken pasta malzemeleri için eminönü'ne gittim, deneyimlerim ayrı bir post konusu olsun.


2 yorum:

  1. çok çocuklu olmaya egemen tövbe ettirdi di mi? :))) bütün gün diş muhabbeti yaparken İroş ağzında bi minik inci saklarmış ta haberimiz yokmuş :) bu arada diş kurabiyenin tadı harikaydı. o tarifi mutlaka istiyorum.
    tam İrem'i iyileştirdik derken Egemen de şimdi hastalandı akşam kusma başladı halsiz vs.. sıra bize de gelecek sanırım :( sana da geçmiş olsun..

    YanıtlaSil
  2. vay vay vay neler yapılmış.kurabiyeler çok şirin.orda olmak varmış

    YanıtlaSil